2 Ağustos 2014 Cumartesi

GEMİÇ KÖYÜ SAYFASINA HOŞGELDİNİZ

SEVGİLİ GEMİÇLİLER
VE  GEMİÇLİLERİ SEVEN SEVGİLİ DOSTLAR.
AŞAĞIDAKİ SATIRLARDA TEKRARDAN SİZE KÖYÜMÜZÜ ANLATACAĞIZ...
RESİMLERLE, VİDEOLARLA VE YAZILARLA ANLATACAĞIZ, KÖYÜMÜZÜ SİZE...
GEMİÇ KÖYÜMÜZÜN TARİHİNE BU SAYFALAR IŞIK OLACAKTIR. SEVGİLİ GEMİÇLİLER SİZE ELLERİMİ UZATTIM, KOLLARIMI AÇTIM. BÜTÜN KALBİMLE, SEVGİYLE SİZE SESLENİYORUM. YILDA İKİ DİNİ BAYRAM VAR. GEMİÇ KÖYÜNDE BİR BAYRAM DAHA VAR. EYLÜL AYININ İLK PAZAR GÜNÜ GEMİÇLİLER VE GEMİÇLİLERİ SEVENLER GEMİÇ KÖYÜNDE BULUŞACAK, KAYNAŞACAK DAYANIŞMA İÇİNDE OLACAKLAR.  SEVGİLİ GEMİÇLİLER BU SAYFALAR SİZLERİN YAZISI OLURSA DEĞER KAZANACAKTIR. ÜYE SAYIMIZ AZ. ÜYELERİMİZİN HERBİRİNİN YAZILARI DA AZ. ÜYELERİMİZ ARTMALI. ÜYELERİMİZİN YAZILARI ÇOĞALMALI. GEMİÇ KÖYLÜLER VE GEMİÇLİLERİ SEVENLER, DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUM. HİÇ DEĞİLSE BU SAYFALARDA YAZILAR YAZIN. KÖYÜMÜZDEN, İNSANLARIMIZDAN, İLÇEMİZDEN, VİLAYETİMİZDEN, BAŞKA İLLERDEN, İLÇELERDEN, HATTA YURT DIŞINDAN BİLE BU SAYFALARA YAZILAR BEKLİYORUZ. GEMİÇ KÖYÜNÜ ÇOK GÜZEL ANLATMAYABİLİRSİNİZ.. FAKAT SİZ GEMİÇ KÖYLÜSÜNÜZ.
GEMİÇLİ OLDUĞUNUZ İÇİN, BU SAYFALAR SİZİ TANIMAK İSTEYECEK. KENDİNİZİ TANITIN. KÖYÜMÜZ İNSANLARINI BİZE ANLATIN. KÖYÜMÜZÜN TARİHİNE KATKIDA BULUNUN..
AŞAĞIDAKİ SATIRLARDA KISACA ANLATACAĞIMIZ KÖYÜMÜZÜ DAHA DA TAFSİLATLI ANLATACAKLAR VARDIR. KÖYÜMÜZÜN BİLGE İNSANLARINI BU SAYFALARA BEKLİYORUZ..

Gemiç 

Bursa-Adapazarı yolu üzerinde, Katırlı dağları sırtlarında, Karsak ve Gürle köyleri arasında, İl merkezine 46, ilçe merkezine ise 11 km.’lik mesafede 12 km.’lik rakıma sahip Orhangazi’ye bağlı şirin bir köy’dür. 
Ana geçim kaynağı zeytin olmakla birlikte diğer tarım faaliyetleri ve hayvancılıkta yapılmaktadır.
60.000 zeytin ağacına sahip olan köy sınırları içinde 200 dekar meyva, 500 dekar çeltik, 150 dekar sebze, 1000 dekar sulu arazi bulunmaktadır. Ayrıca köyde 50 büyükbaş, 500 küçükbaş hayvan bulunmaktadır.
1900′lu yıllarda nüfusu 465 olan Gemiç’te 1907 yılında 98 hane yaşamaktaydı.
Nüfus Gelişimi; 1927-600, 1997-377, 2000-309 kişidir.
Köy’de faal okul olmamakla birlikte taşımalı eğitim yapılmaktır. Sağlık ocağının bulunmadığı köyde ptt acentası bulunmaktadır.
Muhtarlık Erişim Tel : 0 224 587 72 14 – 0 536 447 99 24
06 TEMMUZ 2014 PAZAR
GEMİÇ kÖYÜ, BİR KERE GÖRENİN AYRILAMAYACAĞI KADAR GÜZELDİR.
GEMİÇ KÖYÜ, HAVASI, SUYUYLA VE EN ÖNEMLİSİ GÜZEL İNSANLARIYLA MUHTEŞEM BİR YERDİR
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder