25 Ocak 2015 Pazar

VATAN SEVGİSİ İMANDANDIRVATAN SEVGİSİ
                   BURASI VATANSEVERLERİN SAYFASIDIR. ÖYLEYSE VATAN SEVGİSİ NEDİR? DİYE BAŞLAYALIM. HİÇBİRŞEY ÖLÇÜSÜZ OLMADIĞI GİBİ, VATANI SEVMENİN DE BİR ÖLÇÜSÜ ELBET VARDIR.
                  BİRKERE ŞUNU BİLMELİYİZ Kİ, BU SEVGİ LAFLA OLMAZ. SEVEN SEVDİĞİNİ İSPATLAMALI. BU VATANA NE YAPIYORUZ.
                GEREKİRSE UĞRUNDA CAN VERİRİZ. SOKAKTA KİME SORSAK, BU TOPRAKLAR İÇİN KAN VERECEĞİNİ, HATTA CAN VERECEĞİNİ HAYKIRACAKTIR.
                ACABA SEVGİMİZİ İSPAT ETMEK İÇİN, BİRİLERİNİ ÖLDÜRMEMİZ YA DA ÖLDÜRÜLMEMİZ Mİ GEREKİYOR. BAŞKALARINI SEVEREK DE BU VATANI SEVDİĞİMİZİ İSPATLARIZ.
             PEYGAMBERİMİZ VEDA HUTBESİNDE DEMİYOR MU?
    “-ARAP OLANIN ARAP OLMAYANA KARŞI HİÇBİR ÜSTÜNLÜĞÜ YOKTUR. SİZ ALLAHIN KULLARISINIZ. ALLAH KATINDA EŞİTSİNİZ”
           VATANI SEVMEK İÇİN RÜTBE VEYA MAKAMA DA İHTİYAÇ YOKTUR. BİR ASKERİN VAZİFESİ NE KADAR KUTSALSA, DAĞDAKİ ÇOBANIN Kİ DE ÖYLE.
ÖNEMLİ OLAN BULUNDUĞUMUZ GÖREVİ LAYIKIYLA YAPABİLMEKTİR.
        HASTANEDEKİ DOKTOR CAN KURTARMAK İÇİN ADETA TİTRİYORSA, FIRINDA EKMEK YAPAN İŞÇİ DE YAZ GÜNÜNDE O SICAKTA TİTREMEKTEDİR.
         ÇÜNKİ VERDİĞİ HİZMET ÇOK KUTSALDIR. FIRINLAR İKİ GÜN ÇALIŞMASA, DÜNYADAKİ İNSANLAR BİRBİRLERİNİ YER.
         ÖZETLE SÖYLÜYORUMKİ, VATAN SEVGİSİ HERKESİN KENDİ ÜZERİNE DÜŞTÜĞÜNÜ YAPMASIDIR. TERZİ, ELBİSE DİKECEK. BERBER İNSANLARI TRAŞ EDECEK. KÖYLÜ TARLASINDA MAHSÜL YETİŞTİRECEK. HAKİM ADALET ÜZERE KARAR VERECEK. SİYASETÇİ KANUNLARA TABİ OLARAK, ÜLKENİN YÜKSELMESİ İÇİN ÇAPA GÖSTERECEK.
      HERKES HADDİNİ BİLECEK. BU ÜLKEDE ASIRLARDIR YAŞAMIŞ, KURTULUŞ SAVAŞI VERMİŞ İNSANLARIN HANGİSİ ET, HANGİSİ TIRNAK DEMEDEN HEPSİNİ BÜYÜK BİR AŞKLA SEVMEK, VATAN SEVGİSİDİR.
     SIRASI GELDİĞİNDE KENDİMİZİ İDARE EDECEKLERİ SEÇMEK İÇİN SANDIK BAŞINA GİDEREK, TERCİH YAPMAKTA VATAN SEVGİSİDİR.
KÖYDE BİR BİLGE AMCA VARDI.
“- BEN HİÇBİR PARTİYİ TUTMAM, FAKAT SANDIK BAŞINA GELMEDEN ÖNCE KARARIMI VERİRİM. GEÇEN SENE KAZANCIM YETERKEN, ŞİMDİ YETİYOR MU? DİYE KENDİME SORARIM. ONA GÖRE KARAR VERİRİM. YA HÜKÜMETE DEVAM DERİM. YA DA BEĞENDİĞİM BAŞKASINA OY VERİRİM. FAKAT KİMSEYE SÖYLEMEM. BENİM İŞİM KÖYDE ÇALIŞIP, BU ÜLKENİN BİRKAÇ İNSANINA YİYECAK TEMİN ETMEKTİR.”
MİLLETİ DEVLET YAPAN VATAN SEVGİSİDİR. O SEVGİ CEPHEDE ASKER. DALGALANAN BAYRAK. MENFEATTEN UZAK TERTEMİZ BİR SEVDADIR. BİREYSEL DEĞİL, TOPLUMSALDIR.

BU ÜLKEDE YAŞAYANLAR BİRBİRLERİNİ SEVERSE, BU VATAN SEVGİSİDİR.

BENİ SEVMESENİZ BİLE, SİZLER BU ÜLKEDE YAŞADIĞINIZ VE VATANDAŞIMIZ OLDUĞUNUZ İÇİN, SİZLERİ SEVİYORUM. BU SEVGİ TA YÜREĞİMDE ÇIRPINAN VATAN AŞKININ TEZAHÜRÜDÜR..


MİLLETİ DEVLET YAPAN VATAN SEVGİSİDİR. O SEVGİ CEPHEDE ASKER. DALGALANAN BAYRAK. MENFEATTEN UZAK TERTEMİZ BİR SEVDADIR. BİREYSEL DEĞİL, TOPLUMSALDIR.

BU ÜLKEDE YAŞAYANLAR BİRBİRLERİNİ SEVERSE, BU VATANI SEVMELERİNİN GÖSTERGESİDİR..Hiç yorum yok:

Yorum Gönder